Ειδική Αγωγή - ΕΕΠ - ΕΒΠ
Δευτέρα, 19 Ιουνίου 2017 12:36

Επικαιροποίηση Δήλωσης Προτίμησης ΕΕΠ-ΕΒΠ

Η Περιφερειακή Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας & Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Ελλάδας ανακοινώνει ότι, σύμφωνα με την με αριθμ. 65475/Δ3/20-4-2017 (ΦΕΚ1369/τ. Β’/21-4-2017) Πρόσκληση και τους προσωρινούς πίνακες που αναρτήθηκαν στην ιστοσελίδα μας στις 14-06-2017, οι υποψήφιοι αναπληρωτές του ΕΕΠ και ΕΒΠ που περιλαμβάνονται στους πίνακες της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Δυτικής Ελλάδας μπορούν, εφόσον το επιθυμούν, να επικαιροποιήσουν τις προτιμήσεις της αρχικής τους αίτησης (είτε ως προς τους Νομούς είτε ως προς τη σειρά προτίμησης Νομών).
Όσοι υποψήφιοι επιθυμούν να αλλάξουν τις προτιμήσεις τους, όπως αυτές αναγράφονται στους προσωρινούς πίνακες, καλούνται να συμπληρώσουν και να υπογράψουν την συνημμένη Υπεύθυνη Δήλωση και στη συνέχεια να την αποστείλουν στην υπηρεσία μας
από την Τρίτη 20/6/2017 έως και την Παρασκευή 30/6/2017
1. Με Ηλεκτρονικό Ταχυδρομείο : Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. (σαρωμένη) ή 2. Με Φαξ στο 2610-362410
Σημειώνουμε ότι οι διαθέσιμες επιλογές είναι: Αχαΐα, Αιτωλοακαρνανία, Ηλεία. Οποιαδήποτε άλλη επιλογή δεν θα ληφθεί υπ’ όψιν. Η επικαιροποίηση των προτιμήσεων θα εμφανιστεί με την ανάρτηση των οριστικών πινάκων.
Μετά το πέρας της προθεσμίας δεν θα υπάρχει δυνατότητα αλλαγής των προτιμήσεων.

Δείτε τα επισυναπτόμενα αρχεία.
Τετάρτη, 14 Ιουνίου 2017 11:35

Ανάρτηση προσωρινών πινάκων κατάταξης υποψηφίων αναπληρωτών ΕΕΠ και ΕΒΠ της ΠΔΕ Δυτικής Ελλάδας

Ανάρτηση προσωρινών πινάκων υποψηφίων αναπληρωτών-ωρομισθίων Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού (ΕΕΠ) και αναπληρωτών Ειδικού Βοηθητικού Προσωπικού (ΕΒΠ) για τις δομές της Ειδικής Αγωγής (Σ.Μ.Ε.Α.Ε., Κ.Ε.Δ.Δ.Υ., Ε.Δ.Ε.Α.Υ. καθώς και για την εξειδικευμένη υποστήριξη μαθητών που φοιτούν σε σχολικές μονάδες της Γενικής Παιδείας) της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Δυτικής Ελλάδας σχολικού έτους 2017-2018.
Δείτε τα επισυναπτόμενα αρχεία.
Πέμπτη, 27 Απριλίου 2017 11:28

Τροποποίηση Πρόσκλησης υποψηφίων για πρόσληψη προσωρινών αναπληρωτών και ωρομισθίων από τους κλάδους Ε.Ε.Π. και Ε.Β.Π.

Το Υπουργείο Παιδείας ανακοινώνει ότι τροποποιείται η ΥΑ με αρ. πρωτ. 65475/Δ3/20-04-2017 (ΦΕΚ 1369/τ.Β΄/21-04-2017) που αφορά την πρόσληψη προσωρινών αναπληρωτών και ωρομισθίων από τους κλάδους Ε.Ε.Π. και Ε.Β.Π. και εν αναμονή της δημοσίευσης σε ΦΕΚ ενημερώνει τους ενδιαφερόμενους για το περιεχόμενο της τροποποίησης.
Η τροποποίηση αφορά στην αποσαφήνιση των παρακάτω θεμάτων:
  • Βεβαιώσεις πιστοποίησης αναπηρίας που γίνονται δεκτές
  • Χρόνος προσκόμισης βεβαίωσης εκπλήρωσης στρατιωτικών υποχρεώσεων και υποβολής άδειας άσκησης επαγγέλματος και
  • Διευκρίνιση για την ηλεκτρονική διεύθυνση αποστολής των δικαιολογητικών από τις ΠΔΕ στο ΑΣΕΠ
Επισημαίνεται ότι η προθεσμία υποβολής των αιτήσεων στις Περιφερειακές Διευθύνσεις Εκπαίδευσης είναι έως την Παρασκευή 28/4/2017
Τρίτη, 25 Απριλίου 2017 15:58

Η τροποποίηση αφορά στην αποσαφήνιση των παρακάτω θεμάτων:
  • Βεβαιώσεις πιστοποίησης αναπηρίας που γίνονται δεκτές
Δευτέρα, 24 Απριλίου 2017 13:13

Ανακοίνωση για τους υποψήφιους αναπληρωτές κλάδων ΠΕ25 Σχολικών Νοσηλευτών και ΠΕ28 Φυσικοθεραπευτών.

Παρακαλούμε δείτε το συνημμένο αρχείο που ακολουθεί σε μορφή pdf.
Δευτέρα, 24 Απριλίου 2017 10:05

ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΗ ΚΑΙ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΤΗΣ ΑΙΤΗΣΗΣ - ΠΔΕΔΕ

ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΥΣ ΕΕΠ & ΕΒΠ ΠΟΥ ΘΑ ΥΠΟΒΑΛΛΟΥΝ ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΠΡΟΣΛΗΨΗ ΠΡΟΣΩΡΙΝΩΝ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΚΑΙ ΩΡΟΜΙΣΘΙΩΝ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ
Υποβολή αιτήσεων από τη Δευτέρα 24/4/2017 έως και την Παρασκευή 28/4/2017 με τη σημείωση ότι οι σχετικές αιτήσεις έχουν τροποποιηθεί και είναι οι ισχύουσες (βλ. και Τροποποίηση Πρόσκλησης)