Ο γραπτός διαγωνισμός, σε επίπεδο Περιφερειακής Διεύθυνσης Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Ελλάδας, θα διενεργηθεί στις 09-11-2018, ημέρα Παρασκευή. Οι μαθητές/τριες που επιθυμούν να συμμετάσχουν στο διαγωνισμό θα υποβάλουν αίτηση-δήλωση συμμετοχής στις σχολικές μονάδες όπου φοιτούν, από 17 Οκτωβρίου 2018 έως και 30 Οκτωβρίου 2018 (Έντυπο 1, επισυνάπτεται). Μαζί με την αίτηση-δήλωση του/της μαθητή/τριας υποβάλλεται και υπεύθυνη δήλωση του γονέα/κηδεμόνα του/της (Έντυπο 3, επισυνάπτεται).

… Οι εκπαιδευτικοί που επιθυμούν να συμμετάσχουν ως συνοδοί στο Πρόγραμμα EUROSCOLA, παρακαλούνται, από 30 Οκτωβρίου 2018 έως και 5 Νοεμβρίου 2018, να υποβάλουν στον/στην Διευθυντή/ρια της σχολικής μονάδας όπου υπηρετούν: α) αίτηση (Έντυπο 2, επισυνάπτεται) μαζί με φάκελο δικαιολογητικών (απλά φωτοαντίγραφα) και β) υπεύθυνη δήλωση (Έντυπο 4, επισυνάπτεται) περί μη συμμετοχής τους στο Πρόγραμμα EUROSCOLA κατά το παρελθόν.
Δείτε τα πλήρη έγγραφα στα συνημμένα αρχεία για τις καταλξκτικές ημερομηνίες και τις λεπτομέρειες.