Σας καλούμε να παρευρεθείτε στην ενημερωτική συνάντηση που θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 8 Σεπτεμβρίου 2011, στις 09.00 π.μ., στο 1ο Ημερήσιο ΕΠΑΛ Αγρινίου (Άγιος Κωνσταντίνος, Παλαιά Εθνική Οδός, Αγρίνιο) με θέμα: « Ο Ρόλος του Διευθυντή στο Σύγχρονο Σχολείο».
Το πρόγραμμα της ενημερωτικής συνάντησης θα έχει ως εξής:
•    Παναγιωτόπουλος Γεώργιος, Περιφερειακός Δ/ντής Π/θμιας & Δ/θμιας Εκπ/σης Δυτικής Ελλάδας: «Ο Πολυδιάστατος Ρόλος του Διευθυντή στο Σύγχρονο Σχολείο».
•    Κοταδάκη Μαριάνθη, Αναπληρώτρια Προϊσταμένη Επιστημονικής – Παιδαγωγικής Καθοδήγησης Δ/θμιας Εκπ/σης Δυτικής Ελλάδας: «Ο Παιδαγωγικός Ρόλος του Διευθυντή Σχολικής Μονάδας στο Σύγχρονο Σχολείο».
•    Παλαιολόγος Ιάκωβος, Διευθυντής Δ/θμιας Εκπ/σης Ν. Αιτωλοακαρνανίας: «Ο Διευθυντής ως Διοικητικός και Λειτουργικός Προϊστάμενος της Σχολικής Μονάδας».
•    Κατσαρή Κωνσταντίνα, Αντιδήμαρχος Αγρινίου σε θέματα Παιδείας: «Σχολικές Επιτροπές».
•    Λαμπροπούλου Νίκη, εκπαιδευτικός με ειδίκευση στα ευρωπαϊκά προγράμματα αποσπασμένη στην Περιφερειακή Δ/νση Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπ/σης Δυτικής Ελλάδας: «Παρουσίαση Ομάδας και Διαδικτυακής Πύλης Ευρωπαϊκών Προγραμμάτων της Περιφερειακής Δ/νσης Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπ/σης Δυτικής Ελλάδας».
•    Συζήτηση
[slideshare id=9157514&doc=oep-agrinio-diefthintes-080911-110907021048-phpapp02]