Παρακαλείστε όπως συμμετέχετε στο στρογγυλό τραπέζι με θέμα «Παρουσίαση Επιτυχημένων Ευρωπαϊκών Προγραμμάτων και Συζήτηση για τις Προτάσεις με τους υπεύθυνους εκπαιδευτικούς» με έναν αντιπρόσωπο από κάθε σχολείο (Υπεύθυνο Παιδαγωγικής Ομάδας Ευρωπαϊκών Προγραμμάτων). O συγκεκριμένος αντιπρόσωπος θα είναι ο/η εκπαιδευτικός που επιθυμεί να υποβάλλει σχετική αίτηση για συμμετοχή του σχολείου του/της σε Ευρωπαϊκό Πρόγραμμα το Φεβρουάριο 2012.
Η συνάντηση θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 14 στο Αγρίνιο (Μουσικό Σχολείο) και Παρασκευή 16 Δεκεμβρίου στον Πύργο (6ο Δημοτικό Σχολείο), από 11:30 μέχρι και 13:30. Ομιλητές στο στρογγυλό τραπέζι θα είναι η κ. Βασιλική Τασούλα, Προωθήτρια Ευρωπαϊκών Προγραμμάτων στην ΠΔΕΔΕ και εκπρόσωποι του ΓΕΛ Βόνιτσας στην Αιτ/νία και του 6ου Δημοτικού Σχολείου Πύργου στην Ηλεία.

Περισσότερες πληροφορίες με όλα τις επίσημες προσκλήσεις σε pdfs στο slideshare.