Παρακαλούνται οι διευθυντές των σχολικών μονάδων των μαθητών/τριών που συμμετέχουν στο πρόγραμμα Euroscola να στείλουν στην ΠΔΕΔΕ pdede [at] sch.gr μέχρι τη Δευτέρα 21/11/2011 στις 11:00 πρώτα ηλεκτρονικά και αμέσως με ταχυδρομείο τα εξής:

1. Τα ονόματα των μαθητών/τριών ΣΤΑ ΛΑΤΙΝΙΚΑ όπως αναγράφονται στην ταυτότητά τους, τον Αρ. Ταυτότητάς τους και την ημερομηνία γέννησης.

2. Επικυρωμένα αντίγραφα των πιστοποιητικών γλωσσομάθειας (όσοι δεν είχαν στείλει επικυρωμένα στην προηγούμενη διαδικασία επιλογής).

Η απόφαση για το πρόγραμμα και τον αριθμό ημερών παραμονής θα ανακοινωθεί μετά από συνεννόηση με τους συνοδούς που θα επιλεγούν, καθώς σύμφωνα με τη νομοθεσία είναι οι υπεύθυνοι για τη σχετική επικύρωση.

Ευχαριστούμε πολύ για την άμεση ανταπόκριση.