Με απόλυτη επιτυχία πραγματοποιήθηκαν την Κυριακή 17/2/2019 από τον Ε.Ο.Π.Π.Ε.Π οι Εξετάσεις Πιστοποίησης αποφοίτων του Μεταλυκειακού Έτους – Τάξης Μαθητείας των ΕΠΑΛ.

Στην ευρύτερη περιφέρεια της Δυτικής Ελλάδας, οι απόφοιτοι της Αχαΐας, της Ηλείας και της Ζακύνθου εξετάσθηκαν στο εξεταστικό κέντρο της Αμαλιάδας και οι απόφοιτοι της Αιτωλοακαρνανίας στο εξεταστικό κέντρο του Αγρινίου.

Πανελληνίως, δημιουργήθηκαν 21 εξεταστικά κέντρα σε Αθήνα, Θεσσαλονίκη, Κομοτηνή, Λάρισα, Ιωάννινα, Κοζάνη, Λαμία, Αγρίνιο, Αμαλιάδα, Καλαμάτα, Ηράκλειο, Χανιά, Ρόδο, Μυτιλήνη, Χίο, Σάμο, Λήμνο και Ικαρία, όπου συμμετείχαν συνολικά 1.700 απόφοιτοι/ες.

Στον ακόλουθο σύνδεσμο μπορείτε να δείτε το Δελτίο Τύπου του ΥΠ.Π.Ε.Θ με περισσότερες πληροφορίες: 19-2-2019 Δελτίο Τύπου Εξετάσεων Πιστοποίησης Μαθητείας ΕΠΑ.Λ.