(η αριθμ. Φ.35.2/575/24-01-2022 (ΑΔΑ: 6ΥΜ346ΜΤΛΗ-ΟΟ2) Τοπική Πρόσκληση του Περιφερειακού Διευθυντή Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Ελλάδας)

Σε συνέχεια της αριθμ. Φ.35.2/575/24-01-2022 (ΑΔΑ: 6ΥΜ346ΜΤΛΗ-ΟΟ2) Τοπικής Πρόσκλησης του Περιφερειακού Διευθυντή Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Ελλάδας με θέμα: «Πρόσκληση υποψηφίων για κάλυψη θέσεων ΠΕ25-Σχολικών Νοσηλευτών σε σχολεία πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Δυτικής Ελλάδας για το διδακτικό έτος 2021-2022», η οποία αναρτήθηκε στην ιστοσελίδα της Π.Δ.Ε. Δυτικής Ελλάδας στις 24-01-2022, ενημερώνουμε ως εξής:

Α) Ανάρτηση πινάκων

Ο αξιολογικός πίνακας κατάταξης υποψηφίων για κάλυψη θέσεων ΠΕ25-Σχολικών Νοσηλευτών σε σχολικές μονάδες ΠΕ και ΔΕ αρμοδιότητας της Περ/κής Δ/νσης Εκπ/σης Δυτικής Ελλάδας και ο πίνακας απορριπτέων, οι οποίοι συντάχθηκαν σύμφωνα με την αριθμ. Φ.35.2/575/24-01-2022 (ΑΔΑ: 6ΥΜ346ΜΤΛΗ-ΟΟ2) Τοπική Πρόσκληση του Περιφερειακού Διευθυντή Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Ελλάδας αναρτήθηκαν στον διαδικτυακό της τόπο της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Δυτικής Ελλάδας (http://pdede.sch.gr), την Τρίτη, 01-02-2022 και υποβάλλονται για έλεγχο νομιμότητας στο Α.Σ.Ε.Π. εντός δύο (2) εργάσιμων ημερών από την ανάρτησή τους.

Β) Προθεσμία υποβολής ενστάσεων

Κατά των ανωτέρω πινάκων κατάταξης οι υποψήφιοι/ες δικαιούνται να ασκήσουν ένσταση ενώπιον του Α.Σ.Ε.Π. μέσα σε αποκλειστική προθεσμία τριών (3) ημερών, η οποία αρχίζει από την επομένη της ανάρτησής τους, ήτοι από 02/02/2022 έως και 04/02/2022.

Γ) Διαδικασία υποβολής ενστάσεων στο ΑΣΕΠ.

Η ένσταση υποβάλλεται αποκλειστικά με ηλεκτρονικό τρόπο στο ΑΣΕΠ στη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (prosl.enstasi@asep.gr).

Για να εξεταστεί η ένσταση πρέπει να συνοδεύεται από αποδεικτικό καταβολής παραβόλου είκοσι (20) ευρώ, που έχει εκδοθεί είτε μέσω της εφαρμογής του ηλεκτρονικού παραβόλου (e- παράβολο), βλ. λογότυπο «ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΠΑΡΑΒΟΛΟ» στον διαδικτυακό τόπο του ΑΣΕΠ (www.asep.gr) είτε από Δημόσια Οικονομική Υπηρεσία (Δ.Ο.Υ.).

Ο/Η υποψήφιος/α πρέπει να αναγράψει τον κωδικό/αριθμό του παραβόλου στην ένσταση και να καταβάλει το αντίτιμο του ηλεκτρονικού παραβόλου μέχρι τη λήξη προθεσμίας υποβολής των ενστάσεων.

Στην περίπτωση που η υποβληθείσα ένσταση γίνει δεκτή, το καταβληθέν ποσό επιστρέφεται στον/στην ενιστάμενο/η.

Καμία ένσταση δεν υποβάλλεται στο Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας & Θρησκευμάτων / Διεύθυνση Ειδικής Αγωγής ή στην Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης Δυτικής Ελλάδας.

ΑΞΙΟΛΟΓΙΚΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ_ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ ΕΕΠ ΚΛΑΔΟΥ ΠΕ25_ΤΟΠΙΚΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ_ΠΔΕ ΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΠΙΝΑΚΑΣ ΑΠΟΡΡΙΠΤΕΩΝ_ΕΕΠ_ΠΕ25_ΤΟΠΙΚΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ_ΠΔΕ ΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ