Η Περιφερειακή Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Ελλάδας σε συνεργασία με το 16o Δημοτικό Σχολείο και το STEM Education Patras, επιστημονικό συνεργάτη του WRO Hellas, συνδιοργανώνουν επιμορφωτική ημερίδα (workshop) για τους εκπαιδευτικούς της Περιφέρειας. Η ημερίδα θα διεξαχθεί στην Πάτρα, αφορά τα σχολεία Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπ/σης περιφερειακών ενοτήτων Αχαΐας, Ηλείας και Αιτ/νίας και θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 5 Φεβρουαρίου 2020 και ώρα 11:00 π.μ. στην Αίθουσα Βιβλιοθήκης (2ος όροφος) του 16ου Δημοτικού Σχολείου Πάτρας (είσοδος από Κωστή Παλαμά 95).

Κρίνεται σκόπιμο οι Διευθυντές των σχολικών μονάδων Π/θμιας Εκπ/σης Αχαΐας, Ηλείας και Αιτ/νίας να διευκολύνουν τους εκπαιδευτικούς που θα παρακολουθήσουν την εν λόγω ημερίδα, εφόσον έχουν ολοκληρώσει τα διδακτικά τους καθήκοντα ή κατόπιν τροποποίησης του ωρολογίου προγράμματος. Λόγω του περιορισμένου αριθμού θέσεων (συνολικά 50 άτομα) συμπληρώστε ηλεκτρονικά τη φόρμα https://tinyurl.com/WROPatras ως τις 31/01/2020.

202001151638

Συνημμένα Αρχεία: