Translate to:
Η ομάδα μας Choice – Policy Reform in STEM
είναι σε θέση να μοιραστεί μαζί σας τα πρώτα ευρήματα από την έρευνα που διεξάγουμε! Τα έγγραφα που παρουσιάζονται συνοψίζουν τα ευρήματά μας από πρόσφατη έρευνα που υλοποιήσαμε στην Ιταλία, την Ελλάδα, την Κύπρο και την Ισπανία για να αξιολογήσουμε την συμπεριφορά των μαθητών στα θέματα STEM και σταδιοδρομίας και την τρέχουσα διδασκαλία των μαθημάτων STEM, καθώς και τις πρακτικές προσεγγίσεις των εκπαιδευτικών και των διευθυντών σχολείων τη διεξαγωγή των σχετικών θεμάτων.
Επιπλέον, στην έρευνα παρουσιάζουμε τοπικές και περιφερειακές πρωτοβουλίες καθώς και βέλτιστες πρακτικές για να τεθούν οι βάσεις για την καινοτόμο δημιουργία διεπιστημονικών Ανοιχτών Εκπαιδευτικών Πόρων για την εκπαίδευση STE (A) M (ενσωμάτωση STEM και Τέχνες). RESOURCES_CHOICE