Γέμισε με Roboboys και Robogirls το Νέο Λιμάνι Πατρών, στις 16 Φεβρουαρίου 2019, για τον Περιφερειακό Διαγωνισμό Εκπαιδευτικής Ρομποτικής WRO Hellas με 70 και πλέον μαθητικές ομάδες να δημιουργούν το μέλλον!

Στην επιτυχημένη γιορτή τεχνολογίας, τον διαγωνισμό Εκπαιδευτικής Ρομποτικής Δυτικής Ελλάδας, με την επιστημονική αρωγή του STEM Education Patras, παρευρέθηκαν εκατοντάδες γονιών και εκπαιδευτικών προπονητών των μικρών και μεγαλύτερων μαθητών από τη Δυτική Ελλάδα. Τα παιδιά έβαλαν τα δυνατά τους με τις ιδέες και τα projects τους στη ρομποτική, να προκριθούν στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Ρομποτικής WRO Hellas στην Αθήνα. Οι διοργανωτές έδωσαν συγχαρητήρια σε όλες τις ομάδες και ευχήθηκαν καλή επιτυχία σε αυτές που θα εκπροσωπήσουν την Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας στο Κλειστό Ολυμπιακό Γήπεδο Γαλατσίου (23-24/2/2019)!