Translate to:

«#EUjoy!» για το ΓΕ.Λ. Καστριτσίου στο πλαίσιο του προγράμματος Erasmus+, Δράση ΚΑ2,  κατά τη συμμετοχή στην τέταρτη Δραστηριότητα Μάθησης/ Διδασκαλίας/ Κατάρτισης/
Επιμόρφωσης (learning/teaching/training activity) – «Ευρωπαϊκή Ένωση: υπέρ ή κατά;
Let’s Debate!» – του σχεδίου, στο Rosiorii de Vede της Ρουμανίας. Η Στρατηγική Σύμπραξη αποκλειστικά μεταξύ σχολείων στο πλαίσιο του προγράμματος Erasmus+ Σχολική Εκπαίδευση, στην οποία το «ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΚΑΣΤΡΙΤΣΙΟΥ» συμμετέχει ως εταίρος, έχει εγκριθεί και επιχορηγείται από το ΙΚΥ (Αριθμός Σύμβασης: «2018-1-IT02-KA229-048038_2»).
Σε αυτήν συμμετέχουν σχολεία από πέντε ευρωπαϊκές χώρες (Ρουμανία, Αυστρία, Ελλάδα,
Ισπανία και Ιταλία). Η κινητικότητα αυτή πραγματοποιήθηκε στο Rosiorii de Vede της Ρουμανίας με διάρκεια από Κυριακή 23 Φεβρουαρίου έως και Σάββατο 29 Φεβρουαρίου 2020. Σε αυτή συμμετείχαν δύο (02) εκπαιδευτικοί και έξι (06) μαθητές και μαθήτριες από καθεμία από τις τέσσερις χώρες (Ισπανία, Ελλάδα, Ιταλία, Αυστρία) που υλοποίησαν μετακίνηση ενώ από πλευράς Ρουμανίας συμμετείχαν όλοι οι εμπλεκόμενοι στην Σύμπραξη εκπαιδευτικοί και μαθητές.

Περισσότερα για το πρόγραμμα στο συνημμένο PDF

Συνημμένο χωρίς τίτλο 00126

Συνημμένα Αρχεία: