Στις 28/2/2018 πραγματοποιήθηκε επιτυχώς με 100+ ενήλικες και πλήθος μαθητών, η Ημέρα EduWeb Open Day, στο Πειραματικό Γυμνάσιο Πανεπιστημίου Πατρών, για την καταπολέμηση του ψηφιακού αποκλεισμού των ενηλίκων όσον αφορά στη χρήση ασφαλούς και δημιουργικού Διαδικτύου, ενθαρρύνοντας όλους να παίξουν το ρόλο τους στη δημιουργία ενός καλύτερου διαδικτύου. Μάθετε περισσότερα για το projectΔείτε φωτό από την εκδήλωση
Την ίδια μέρα επίσης, πραγματοποιήθηκε η θεατρική παράσταση “Εκπαιδεύοντας τον παππού στο διαδίκτυο” του συγγραφέα Γ. Κορμά, σε σκηνοθεσία και διασκευή του Γ. Ρούφα. Ο επικεφαλής του help-line.gr προλόγισε με ομιλία του το θεατρικό, ενώ σύντομο χαιρετισμό απεύθυναν η κ. Σοφία Χριστοπούλου εκ μέρους της ΠΔΕΔΕ και ο Δ/ντής Δ/θμιας Εκπ/σης κ. Αφράτης. Στο multiplier event παρακολούθησαν οι εταίροι του έργου και συμμετείχαν 7 μαθητές και μαθήτριες από το Λύκειο Αραδίππου της Κύπρου που συνεισφέρουν στο project!
Συμβουλευτείτε το Δελτίο Τύπου για τις λεπτομέρειες.

Συνημμένα Αρχεία: