Ανακοινώνουμε τους προσωρινούς πίνακες με τις δεκτές και μη δεκτές αιτήσεις υποψηφίων για την πλήρωση κενών θέσεων θητείας στα Πρότυπα Σχολεία (Π.Σ.) και τα Πειραματικά Σχολεία (ΠΕΙ.Σ.), αρμοδιότητας της Περιφερειακής Διεύθυνσης Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Ελλάδας, όπως καταρτίστηκαν σύμφωνα με την 5η/11-07-2024 Πράξη της Π.Ε.Π.Π.Σ. Δυτικής Ελλάδας.

Μέσα σε αποκλειστική προθεσμία τριών (3) εργάσιμων ημερών από την επομένη της ανάρτησης των ως άνω πινάκων, δηλαδή από την Παρασκευή 12-07-2024 και ώρα 00:05 έως τη Τρίτη 16-07-2024 και ώρα 15:00 οι υποψήφιοι/ες μπορούν να υποβάλλουν ηλεκτρονικά ένσταση κατά του πίνακα των μη δεκτών υποψηφίων.

Η Π.Ε.Π.Π.Σ. Δυτικής Ελλάδας το αργότερο μέχρι την Τετάρτη 17-7-2024 αποφαίνεται αιτιολογημένα, επί των ενστάσεων, αναπροσαρμόζει τους πίνακες και ενημερώνει τους/τις ενδιαφερόμενους/ες μέσω της πλατφόρμας των αιτήσεων.

Αποστολή πινάκων δεκτών μη δεκτών 2024 (1)

Συνημμένα Αρχεία: