Αγαπητοί συνάδελφοι
Εφθασε η καταληκτική ημερομηνία για τις αιτήσεις επιχορήγησης των Ευρωπαϊκών Προγραμμάτων Comenius Σχολικές Συμπράξεις. Μη ξεχάσετε να στείλετε ταχυδρομικά στο ΙΚΥ (κατά προτίμηση συστημένα) την ορθή αίτηση με συμπληρωμένη τη προτελευταία σελίδα χειρόγραφα με υπογραφή και σφραγίδα του σχολείου, με σφραγίδα ταχυδρομείου ΤΟ ΑΡΓΟΤΕΡΟ μέχρι 21-02-2012.. Με τον όρο ορθή εννοούμε την αίτηση που έχει υποβάλλει ηλεκτρονικά ο συντονιστής του προγράμματος.
Κατόπιν δημιουργήστε ένα φάκελο στο σχολείο σας και κρατήστε ένα αντίγραφο μαζί με το αποδεικτικό του ταχυδρομείου για πιθανή χρήση αργότερα. Τα σχολεία μας μπορούν να στείλουν μόνο μια αίτηση για Comenius Σχολικές Συμπράξεις.
Καλή επιτυχία σε όλους. Ελπίζω να κερδίσατε από την όλη διαδικασία. Η αρχική επικοινωνίας σας με τους εταίρους είναι ένα δείγμα για το τι θα επακολουθήσει μετά αν εγκριθεί το πρόγραμμα σας.