Αποστολή πινάκων δεκτών μη δεκτών 2023Ανακοινώνουμε τους προσωρινούς πίνακες με τις δεκτές και μη δεκτές αιτήσεις υποψηφίων για την πλήρωση κενών θέσεων θητείας στα Πρότυπα Σχολεία (Π.Σ.) και τα Πειραματικά Σχολεία (ΠΕΙ.Σ.), αρμοδιότητας της Περιφερειακής Διεύθυνσης Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Ελλάδας, όπως καταρτίστηκαν σύμφωνα με τη 21η/11-07-2023 Πράξη της Π.Ε.Π.Π.Σ. Δυτικής Ελλάδας.

Μέσα σε αποκλειστική προθεσμία τριών (3) εργάσιμων ημερών από την επομένη της ανάρτησης των ως άνω πινάκων, δηλαδή από την Τετάρτη 12-07-2023 και ώρα 00:05 έως την Παρασκευή 14-07-2023 και ώρα 15:00 οι υποψήφιοι μπορούν να υποβάλλουν ηλεκτρονικά ένσταση κατά του πίνακα των μη δεκτών υποψηφίων.

Η Π.Ε.Π.Π.Σ. Δυτικής Ελλάδας το αργότερο μέχρι τη Δευτέρα 17-7-2023 αποφαίνεται αιτιολογημένα, επί των ενστάσεων, αναπροσαρμόζει τους πίνακες και ενημερώνει τους ενδιαφερόμενους μέσω της πλατφόρμας των αιτήσεων.

Συνημμένα Αρχεία: