Translate to:

Η ΔΔΕ Ηλείας στο διάστημα 2021-2022 με επιτυχία πραγματοποίησε 4 κινητικότητες που στο πλαίσιο του προγράμματος «Καινοτο(λ)μώ στη ΔΔΕ Ηλείας» (2020-1-EL01-KA101-078283).

1. Το πρόγραμμα “Innovative techniques for teachers, mentors and educators to fight drop out and motivate youth” πραγματοποιήθηκε διαδικτυακά τον Μάιο του 2021 υπό την αιγίδα του “Closer To Europe Network”.
  2. Το πρόγραμμα “The 4Cs: Creativity, Critical Thinking, Communication and Collaboration in Schools” υλοποιήθηκε τον Απρίλιο του 2022 στο Δουβλίνο από τον φορέα “Europass Teacher Academy”.
  3. Tο πρόγραμμα “Structured Educational Visit to Schools/Institutes & Training Seminars in Finland” πραγματοποιήθηκε τον Μάιο του 2022 υπό την αιγίδα του “English Matters”.
  4. Tο πρόγραμμα “Social Web Solutions” υλοποιήθηκε τον Μάιο του 2022 στην Πάφο υπό την αιγίδα του “CCIF”.

Στον σύνδεσμο του padlet που ακολουθεί (https://padlet.com/kainotolmodideilei/h6yvjq8sg4thudfg) οι εκπαιδευτικοί που συμμετείχαν στις κινητικότητες μοιράστηκαν τις εμπειρίες και τα συναισθήματά τους.