TCA SEMINAR “Rural Inclusion in Erasmus+

01 – 03.11.2022, Akureyri, Iceland

Διοργάνωση

Εθνική Μονάδα της Ισλανδίας (IS01 – Landskrifstofa Erasmus+)

Σε ποιον απευθύνεται

Το σεμινάριο απευθύνεται σε εκπαιδευτικούς, Διευθυντές, δήμους και άλλους οργανισμούς στο σχολικό τομέα, οι οποίοι είναι νεοεισερχόμενοι στο Πρόγραμμα Erasmus+.

Ποιον Τομέα και ποια δράση του προγράμματος Erasmus+ αφορά:

Αφορά τον Τομέα της Σχολικής Εκπαίδευσης, Δράση ΚΑ2 (Συμπράξεις Συνεργασίας)

Ποια προτεραιότητα του προγράμματος Erasmus+ αφορά:

Ένταξη και πολυμορφία

Πότε και πού πραγματοποιείται

Πραγματοποιείται δια ζώσης 01-03 Νοεμβρίου 2022, στο Ακουρέιρι, στην Ισλανδία

Γλώσσα εργασίας σεμιναρίου

Αγγλική γλώσσα

Αριθμός διαθέσιμων θέσεων για την Ελληνική Εθνική Μονάδα:

Πέντε (5)

Πώς παίρνετε μέρος

Μπορείτε έως και 4 Αυγούστου 2022 και ώρα 24:00 να συμπληρώσετε ηλεκτρονικά την αίτησή σας ακολουθώντας τη διεύθυνση:  https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSddmZ15fiMPGEb2bhFYOx4TPoh-Dueri7vx6MeVlXimRYLZ6A/viewform?usp=sf_link

Αιτήσεις που υποβάλλονται πέραν της συγκεκριμένης ώρας και μέρας θεωρούνται εκπρόθεσμες. Τα πεδία της αίτησης και η Υπεύθυνη Δήλωση (Declaration) πρέπει να είναι πλήρως συμπληρωμένα προκειμένου να ληφθεί υπόψη.

Περισσότερες πληροφορίες

Για αναλυτικές πληροφορίες σχετικά με το TCA και την κάλυψη των δαπανών μπορείτε να ανατρέξετε στην επισυναπτόμενη πρόσκληση «TCA Call_Iceland _November 2022».

Μπορείτε, επίσης, να επικοινωνήσετε με το 2103726407 και τον κ. Τάσο Μπάρμπα ή στο ηλεκτρονικό ταχυδρομείο tca@iky.gr.

Προωθήτρια Ευρωπαικών Προγραμμάτων ΠΔΕΔΕ: Σαρλή Έλενα

TCA_Call_Iceland__November_2022