Επικαιρότητα με τον χαρακτηρισμό "Σημαντικά!"
Παρασκευή, 13 Ιουλίου 2018 12:39

Ανακοινοποίηση της ανακοίνωσης για τις ενστάσεις κατά των πινάκων δεκτών μη δεκτών υποψηφιοτήτων με προσθήκη της τελευταίας διευκρινιστικής παραγράφου.

Συμπληρωματική ενημέρωση για τη διαδιακασία ενστάσεων κατά των πινακων δεκτών μη δεκτών υποψηφιοτήτων.

Σε περίπτωση τεχνικής αδυναμίας αποστολής μέσω τηλεομοιοτυπίας (FAX) να επιλέγεται είτε ιδιοχείρως στα Γραφεία της Περ/κής Διεύθυνσης Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Ελλάδας είτε με με ηλεκτρονικό ταχυδρομείο (e-mail) Σε κάθε περίπτωση υποβολής των ενστάσεων - και μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου email - πρέπει να φέρει ιδιόχειρη υπογραφή.

«Οι υποψήφιοι Συντονιστές Εκπαιδευτικού Έργου δύνανται να υποβάλουν έγγραφες ενστάσεις κατά των πινάκων δεκτών και μη δεκτών υποψηφιοτήτων εντός αποκλειστικής προθεσμίας από 13/7/2018 έως 17/7/2018 στην Περιφερειακή Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Ελλάδας. Οι ενστάσεις υποβάλλονται μόνο με τους παρακάτω τρόπους, σύμφωνα με το άρθρο 3 παρ. 2 της με αριθμ. Φ.351.1/5/102172/Ε3 (ΦΕΚ Β 2367, 20-6-2018) υ.α.: ιδιοχείρως ή με ηλεκτρονικό ταχυδρομείο (e-mail) ή τηλεομοιοτυπία (fax) .

Διεύθυνση: Ακτή Δυμαίων 25Α- ΠΑΤΡΑ
Τηλεομοιότυπο(fax) : 2610 362410 - 2610362414
Ηλ.Δ/νση (e mail): Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Επειδή υφίσταται αυστηρό χρονοδιάγραμμα διαδικασίας επιλογής, οι ενδιαφερόμενοι καλούνται όπως με δική τους επιμέλεια φροντίσουν οι ενστάσεις να υποβληθούν στην Περιφερειακή Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Ελλάδας με έναν από τους προαναφερόμενους τρόπους το αργότερο έως και την 17-7-2018 και ώρα 14.00μμ.

Επιπροσθέτως διευκρινίζουμε στους ενδιαφερόμενους ότι θα πρέπει με δική τους επιμέλεια να φροντίσουν οι ενστάσεις, οι οποίες θα υποβληθούν μόνο με έναν από τους προαναφερόμενους τρόπους (ιδιοχείρως στα Γραφεία της Περ/κής Διεύθυνσης Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Ελλάδας ή με ηλεκτρονικό ταχυδρομείο (e-mail) ή τηλεομοιοτυπία (fax)), να βρίσκονται στα γραφεία της Περιφερειακής Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Ελλάδας το αργότερο έως και την 17-7-2018 και ώρα 14.00μμ..»
Πέμπτη, 12 Ιουλίου 2018 19:46

ΠΙΝΑΚΑΣ ΔΕΚΤΩΝ ΚΑΙ ΜΗ ΔΕΚΤΩΝ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥ ΕΡΓΟΥ

ΑΝΑΚΟΊΝΩΣΉ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ
Οι ενστάσεις υποβάλλονται μόνο με τους παρακάτω τρόπους, σύμφωνα με το άρθρο 3 παρ. 2 της με αριθμ. Φ.351.1/5/102172/Ε3 (ΦΕΚ Β 2367, 20-6-2018) υ.α.: ιδιοχείρως ή με ηλεκτρονικό ταχυδρομείο (e-mail) ή τηλεομοιοτυπία (fax).
Διεύθυνση: Ακτή Δυμαίων 25Α - ΠΑΤΡΑ
Τηλεομοιότυπο (fax) : 2610 362410
Ηλ.Δ/νση (email): Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Επειδή υφίσταται αυστηρό χρονοδιάγραμμα διαδικασίας επιλογής, οι ενδιαφερόμενοι καλούνται όπως με δική τους επιμέλεια φροντίσουν οι ενστάσεις να υποβληθούν στην Περιφερειακή Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Ελλάδας με έναν από τους προαναφερόμενους τρόπους το αργότερο έως και την 17-7-2018 και ώρα 14.00 μ.μ.
Τετάρτη, 11 Ιουλίου 2018 12:51

ΠΡΟΣΩΡΙΝΟΙ ΠΙΝΑΚΕΣ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΕΙΔΙΚΟΥ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ (ΕΕΠ) και ΠΙΝΑΚΕΣ ΑΠΟΡΡΙΠΤΕΩΝ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2018-2019

Η Περιφερειακή Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας & Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Ελλάδας ανακοινώνει ότι σύμφωνα με την αριθμ. 56267/Ε4/5-4-2018 (ΦΕΚ 1284/11-4-2018, τ. Β΄) Πρόσκληση του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων, καταρτίστηκαν οι Προσωρινοί Πίνακες κατάταξης υποψηφίων αναπληρωτών Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού κλάδων ΠΕ21-Λογοθεραπευτών, ΠΕ22-Επαγγελματικών Συμβούλων, ΠΕ23-Ψυχολόγων, ΠΕ24-Παιδοψυχιάτρων, ΠΕ25-Σχολικών Νοσηλευτών, ΠΕ28-Φυσικοθεραπευτών, ΠΕ29-Εργοθεραπευτών και ΠΕ30-Κοινωνικών Λειτουργών και Πίνακας «Απορριπτέων» ΕΕΠ με τους υποψηφίους που δεν πληρούν τις προϋποθέσεις της ανωτέρω Πρόσκλησης. Επίσης, αναρτάται πίνακας με την κατάσταση των μεταπτυχιακών τίτλων σπουδών, τα οποία δεν έλαβαν συνάφεια από το ΙΕΠ.
...
Κατά των πινάκων αυτών δύναται να υποβληθεί ένσταση στο Α.Σ.Ε.Π. από τους υποψηφίους. Σημειώνεται ότι η περίοδος ενστάσεων είναι από την Πέμπτη 12/7/2018 έως και τη Δευτέρα 16/7/2018 (καθώς η λήξη των 5 ημερών είναι μη εργάσιμη, οπότε η καταληκτική ημερομηνία μετατίθεται στην πρώτη εργάσιμη).
Τετάρτη, 04 Ιουλίου 2018 11:40

Δελτίο Τύπου: 10ος Εθνικός Διαγωνισμός Ρομποτικής W.R.O™ 2 Αχαϊκές ομάδες από την Πάτρα μέσω Αθήνας στην Ολυμπιάδα Ρομποτικής – Ταϊλάνδη 16-18/11/2018!

Δύο εισιτήρια εξασφάλισε η Δυτική Ελλάδα, την αποστολή της οποίας "έντυσε" η DUR, στον Τελικό του 10ου Εθνικού Διαγωνισμού W.R.O.™, ο οποίος ξεκίνησε τον Μάρτιο 2018, προσκαλώντας τους μαθητές της χώρας να δώσουν λύσεις με ρομπότ στην εξάλειψη της πείνας και της φτώχειας στον πλανήτη, στο πλαίσιο της Ολυμπιάδας Εκπαιδευτικής Ρομποτικής W.R.O™.
Πλήρης φωτοθήκη με φωτογραφίες από τον Εθνικό διαγωνισμό
Τα επίσημα αποτελέσματα μπορείτε να αναζητήσετε στη σελίδα του Οργανισμού Εκπαιδευτικής Ρομποτικής, Επιστήμης και Τεχνολογίας WRO Hellas
Δευτέρα, 02 Ιουλίου 2018 15:47

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΕΠΙΚΑΙΡΟΠΟΙΗΣΗ ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΩΝ