Ανακοινώσεις - Εγύκλιοι - Αποφάσεις
Τετάρτη, 31 Μαΐου 2017 15:24

Εγκύκλιος Διευθυντών Σχολείων 2017

Διευκρινίσεις σχετικά με την επιλογή υποψηφίων διευθυντών όλων των τύπων Σχολικών Μονάδων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης και Εργαστηριακά Κέντρα (Ε.Κ.)

Κυριακή, 28 Μαΐου 2017 00:28

Υπουργική Απόφαση 83939 Δ1 Ωρολόγιο πρόγραμμα Ολιγοθέσιων Δημοτικών Σχολείων ΦΕΚ 1800 2017

Παρασκευή, 19 Μαΐου 2017 23:37

Η εγκύκλιος αποσπάσεων Ε.Ε.Π. και Ε.Β.Π. σε Σ.Μ.Ε.Α.Ε. και ΚΕ.Δ.Δ.Υ. για το έτος 2017-2018

Από το Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων ανακοινώνονται η εγκύκλιος Αποσπάσεων Ειδικού Εκπαιδευτικού (Ε.Ε.Π.) και Ειδικού Βοηθητικού Προσωπικού (Ε.Β.Π.) σε Σ.Μ.Ε.Α.Ε για το διδακτικό έτος 2017-2018 και Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού (Ε.Ε.Π.) σε ΚΕ.Δ.Δ.Υ. για το σχολικό έτος 2017-2018.
Τρίτη, 16 Μαΐου 2017 16:14

Μεταθέσεις Ε.Ε.Π. και Ε.Β.Π. σε Σ.Μ.Ε.Α.Ε. και ΚΕ.Δ.Δ.Υ. για το έτος 2017

Από το Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων ανακοινώνονται οι μεταθέσεις Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού (Ε.Ε.Π.) σε Σχολικές Μονάδες Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης (Σ.Μ.Ε.Α.Ε.) και Κέντρα Διαφοροδιάγνωσης, Διάγνωσης και Υποστήριξης (ΚΕ.Δ.Δ.Υ.) και Ειδικού Βοηθητικού Προσωπικού (Ε.Β.Π.) σε Σ.Μ.Ε.Α.Ε. έτους 2017.
Οι μετατιθέμενοι από Σ.Μ.Ε.Α.Ε. σε Σ.Μ.Ε.Α.Ε. και ΚΕ.Δ.Δ.Υ. καλούνται να παρουσιαστούν στην αρμόδια Δ/νση Εκπ/σης και ΚΕ.Δ.Δ.Υ. της περιοχής μετάθεσής τους, την επομένη της λήξης του διδακτικού έτους της βαθμίδας στην οποία ανήκουν. Οι μετατιθέμενοι από ΚΕ.Δ.Δ.Υ. σε Σ.Μ.Ε.Α.Ε.  καθώς και οι μετατιθέμενοι από ΚΕ.Δ.Δ.Υ. σε ΚΕ.Δ.Δ.Υ. καλούνται να παρουσιαστούν στη θέση μετάθεσής τους την επόμενη της λήξης του σχολικού έτους (31 Αυγούστου).
Παρασκευή, 12 Μαΐου 2017 21:23

Ωρολόγια Προγράμματα Ενιαίων Ειδικών Επαγγελματικών Γυμνασίων-Λυκείων

Δημοσιεύτηκε σε ΦΕΚ η Υπουργική Απόφαση καθορισμού των ωρολογίων προγραμμάτων των Ενιαίων Ειδικών Επαγγελματικών Γυμνασίων-Λυκείων, που θα ισχύσουν από το σχολικό έτος 2017-18. Το Υπουργείο Παιδείας ενημερώνει ότι αναμένεται η γενίκευση της λειτουργίας αυτού του νέου τύπου σχολείου που δημιουργήθηκε με το άρθρο 48 του ν. 4415/2016, με την έκδοση υπουργικής απόφασης μετατροπής όλων των λειτουργούντων πρώην ΤΕΕ Ειδικής Αγωγής Α και Β κύκλου και των Ειδικών Επαγγελματικών Γυμνασίων και Ειδικών Επαγγελματικών Λυκείων, καθώς και ο καθορισμός Τομέων και Ειδικοτήτων των σχολείων αυτών.
Δείτε ως συνημμένο αρχείο το ΦΕΚ με το ωρολόγιο πρόγραμμα σε μορφή pdf
Σελίδα 1 από 2