Ειδική Αγωγή - ΕΕΠ - ΕΒΠ
Δευτέρα, 19 Ιουνίου 2017 12:36

Επικαιροποίηση Δήλωσης Προτίμησης ΕΕΠ-ΕΒΠ

Η Περιφερειακή Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας & Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Ελλάδας ανακοινώνει ότι, σύμφωνα με την με αριθμ. 65475/Δ3/20-4-2017 (ΦΕΚ1369/τ. Β’/21-4-2017) Πρόσκληση και τους προσωρινούς πίνακες που αναρτήθηκαν στην ιστοσελίδα μας στις 14-06-2017, οι υποψήφιοι αναπληρωτές του ΕΕΠ και ΕΒΠ που περιλαμβάνονται στους πίνακες της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Δυτικής Ελλάδας μπορούν, εφόσον το επιθυμούν, να επικαιροποιήσουν τις προτιμήσεις της αρχικής τους αίτησης (είτε ως προς τους Νομούς είτε ως προς τη σειρά προτίμησης Νομών).
Όσοι υποψήφιοι επιθυμούν να αλλάξουν τις προτιμήσεις τους, όπως αυτές αναγράφονται στους προσωρινούς πίνακες, καλούνται να συμπληρώσουν και να υπογράψουν την συνημμένη Υπεύθυνη Δήλωση και στη συνέχεια να την αποστείλουν στην υπηρεσία μας
από την Τρίτη 20/6/2017 έως και την Παρασκευή 30/6/2017
1. Με Ηλεκτρονικό Ταχυδρομείο : Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. (σαρωμένη) ή 2. Με Φαξ στο 2610-362410
Σημειώνουμε ότι οι διαθέσιμες επιλογές είναι: Αχαΐα, Αιτωλοακαρνανία, Ηλεία. Οποιαδήποτε άλλη επιλογή δεν θα ληφθεί υπ’ όψιν. Η επικαιροποίηση των προτιμήσεων θα εμφανιστεί με την ανάρτηση των οριστικών πινάκων.
Μετά το πέρας της προθεσμίας δεν θα υπάρχει δυνατότητα αλλαγής των προτιμήσεων.

Δείτε τα επισυναπτόμενα αρχεία.
Τετάρτη, 14 Ιουνίου 2017 11:35

Ανάρτηση προσωρινών πινάκων κατάταξης υποψηφίων αναπληρωτών ΕΕΠ και ΕΒΠ της ΠΔΕ Δυτικής Ελλάδας

Ανάρτηση προσωρινών πινάκων υποψηφίων αναπληρωτών-ωρομισθίων Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού (ΕΕΠ) και αναπληρωτών Ειδικού Βοηθητικού Προσωπικού (ΕΒΠ) για τις δομές της Ειδικής Αγωγής (Σ.Μ.Ε.Α.Ε., Κ.Ε.Δ.Δ.Υ., Ε.Δ.Ε.Α.Υ. καθώς και για την εξειδικευμένη υποστήριξη μαθητών που φοιτούν σε σχολικές μονάδες της Γενικής Παιδείας) της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Δυτικής Ελλάδας σχολικού έτους 2017-2018.
Δείτε τα επισυναπτόμενα αρχεία.