Παρασκευή, 20 Οκτωβρίου 2017 13:28

«Οριστικοί πίνακες επιλεγέντων μαθητευομένων για το Μεταλυκειακό έτος – Τάξη Μαθητείας για τα ΕΠΑΛ :

ΕΠΑΛ ΚΑΛΑΒΡΥΤΩΝ
2o ΕΠΑΛ ΠΑΤΡΑΣ
7ο ΕΠΑΛ ΠΑΤΡΑΣ
2o ΕΠΑΛ ΑΓΡΙΝΙΟΥ

Δείτε τα συνημμένα αρχεία.
Τρίτη, 17 Οκτωβρίου 2017 14:29

«Προσωρινοί πίνακες επιλεγέντων μαθητευομένων για το Μεταλυκειακό έτος – Τάξη Μαθητείας για τα ΕΠΑΛ :

ΕΠΑΛ ΚΑΛΑΒΡΥΤΩΝ
ΕΠΑΛ ΛΕΧΑΙΝΩΝ
1o ΕΠΑΛ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ
2ο ΕΠΑΛ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ
1o ΕΠΑΛ ΠΥΡΓΟΥ
2ο ΕΠΑΛ ΠΥΡΓΟΥ
1o ΕΠΑΛ ΠΑΤΡΑΣ
1o ΕΠΑΛ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
2o ΕΠΑΛ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
2o ΕΠΑΛ ΠΑΤΡΑΣ
7o ΕΠΑΛ ΠΑΤΡΑΣ

Δείτε τα συνημμένα αρχεία.
Τετάρτη, 04 Οκτωβρίου 2017 14:56

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 2ου ΣΥΝΕΔΡΙΟΥ ΠΛΠΠ

To ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΠΑΤΡΩΝ σας προσκαλεί στο 2ο Πανελλήνιο Εκπαιδευτικό Συνέδριο με θέμα «Διδακτικές διαδρομές στο Σημερινό Σχολείο» που διοργανώνει υπό την αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων στις 6-8 Οκτωβρίου 2017 στους χώρους του. Η παρουσία σας τόσο στην τελετή έναρξης του Συνεδρίου την Παρασκευή 6/10/17 και ώρα 18:00 όσο και στις λοιπές εργασίες του Συνεδρίου θα είναι μεγάλη τιμή για τους διοργανωτές και θα προσδώσει κύρος στο εγχείρημα.
Δευτέρα, 02 Οκτωβρίου 2017 16:11

Με 200 "έτρεξε" η Υπολογιστική Σκέψη στην Ελλάδα και όχημα το eTwinnning

Επιτυχώς ολοκληρώθηκαν οι εργασίες του θεματικού συνεδρίου για την υπολογιστική σκέψη με την ενεργό συμμετοχή 200 εκπαιδευτικών από τις χώρες της Ευρώπης και άλλες συνεργαζόμενες χώρες στη δράση eTwinning. Το συνέδριο πραγματοποιήθηκε από τις 28 έως και τις 30 Σεπτεμβρίου στην Αθήνα με ενδιαφέροντα εργαστήρια για το θέμα, από εξειδικευμένους ομιλητές, για την επιμόρφωση των συμμετεχόντων στο νέο ψηφιακό περιβάλλον που διαμορφώνεται σε σχέση με τη διδακτική πράξη.
Λεπτομέρειες στo συνημμένο Δελτίο Τύπου.
Δευτέρα, 02 Οκτωβρίου 2017 15:57

ΔΙΕΞΑΓΩΓΗ 12ου ΜΑΘΗΤΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΣΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΓΙΑ ΜΑΘΗΤΕΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΙ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ

Πέμπτη, 28 Σεπτεμβρίου 2017 10:58

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ «Πλήρωση κενούμενης θέσης Αναπληρωτή/τριας Προϊστάμενου/ης στο ΚΕ.Δ.Δ.Υ. Αιτωλοακαρνανίας».

Δικαίωμα υποβολής αίτησης έχουν: α) Οι εκπαιδευτικοί πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης των κλάδων νηπιαγωγών και δασκάλων, εκπαιδευτικοί Φυσικής Αγωγής πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης του Π.Δ. 323/1993 και εκπαιδευτικοί δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης των κλάδων ΠΕ02 Φιλολόγων, ΠΕ03 Μαθηματικών και ΠΕ11 Φυσικής Αγωγής, που έχουν τα τυπικά προσόντα τοποθέτησης σε Σ.Μ.Ε.Α.Ε ή Κ.Ε.Δ.Δ.Υ, δεκαετή (10) συνολική διδακτική υπηρεσία στην πρωτοβάθμια ή δευτεροβάθμια εκπαίδευση από την οποία τουλάχιστον τρία (3) διδακτικά έτη σε ΣΜΕΑΕ ή ΚΕΔΔΥ και
β) τα μέλη του Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού (Ε.Ε.Π.) όλων των κλάδων με δεκαετή (10) συνολική εκπαιδευτική υπηρεσία σε Σ.Μ.Ε.Α.Ε. ή ΚΕ.Δ.Δ.Υ., που υπηρετούν με οργανική θέση σε ΣΜΕΑΕ ή ΚΕΔΔΥ της Περιφερειακής Διεύθυνσης ΠΕ και ΔΕ Δυτικής Ελλάδας.