Δευτέρα, 24 Σεπτεμβρίου 2018 13:52

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ ΟΔΗΓΟΥ-ΣΥΝΟΔΟΥ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΛΕΩΦΟΡΕΙΟΥ

Δευτέρα, 24 Σεπτεμβρίου 2018 12:31

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΠΡΟΣΩΡΙΝΩΝ ΠΙΝΑΚΩΝ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ ΚΑΙ ΠΙΝΑΚΩΝ ΑΠΟΡΡΙΠΤΕΩΝ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΟΔΗΓΩΝ-ΣΥΝΟΔΩΝ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΛΕΩΦΟΡΕΙΟΥ(ΣΟΧ 1/2018)

Σε συνέχεια της εγκεκριμένης από το ΑΣΕΠ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗΣ με αριθμ. πρωτ. Φ.35.3/8624/27-07-2018 ΣΟΧ 1/2018 (ΑΔΑ: ΩΡΕΚ4653ΠΣ-Μ9Π) για τη σύναψη ΣΥΜΒΑΣΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΟΡΙΣΜΕΝΟΥ ΧΡΟΝΟΥ, η οποία αναρτήθηκε στην ιστοσελίδα της Π.Δ.Ε. Δυτικής Ελλάδας στις 27-08-2018 και αφορά στην πρόσληψη με σύμβαση εργασίας ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου, συνολικά δύο (2) ατόμων και συγκεκριμένα ενός (1) ατόμου Δ.Ε ειδικότητας Οδηγών σχολικών λεωφορείων (χωρίς κάρτα ψηφιακού ταχογράφου) και ενός (1) ατόμου Δ.Ε. ειδικότητας Συνοδών, πλήρους απασχόλησης, και για διάστημα από την υπογραφή της σύμβασης και όχι πέραν της 30/06/2019, για την κάλυψη εποχικών ή παροδικών αναγκών του Ειδικού Δημ. και Νηπ. Αγρινίου «Μαρία Δημάδη» (δ. Αγρινίου) του νομού Αιτωλοακαρνανίας, ανακοινώνουμε τους προσωρινούς πίνακες κατάταξης και τους πίνακες απορριπτέων υποψηφίων οδηγών και συνοδών.
Κατά των πινάκων οι ενδιαφερόμενοι/ες επιτρέπεται να ασκήσουν ένσταση, μέσα σε αποκλειστική προθεσμία δέκα (10) ημερών (υπολογιζόμενες ημερολογιακά) από την επομένη ημέρα της ανάρτησής τους, δηλ. από 25/09/2018 και λήγει την 04/10/2018 . (βλέπε Δελτίο Τύπου).
Για τη διαδικασία πρόσληψης θα ακολουθήσει νεότερη ανακοίνωση.
Δευτέρα, 24 Σεπτεμβρίου 2018 10:02

European Code Week | CodeAthon: Βελτιώστε το παιχνίδι και παίξτε!

Η Περιφερειακή Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Ελλάδας (ΠΔΕΔΕ) θέτει υπό την αιγίδα της τον Διαγωνισμό CodeAthon, ο οποίος συνδιοργανώνεται στην Πάτρα με τους Οργανισμούς W.R.O™ Hellas, STEM Education και το Ελληνικό Ανοικτό Πανεπιστήμιο στους χώρους του ΕΑΠ, στην Περιβόλα, στις 19 Οκτωβρίου 2018.
Για συμμετοχή, διαβάστε τις λεπτομέρειες στο συνημμένο έγγραφο.
Πέμπτη, 20 Σεπτεμβρίου 2018 12:38

Κύρωση τελικών ενιαίων αξιολογικών πινάκων υποψηφίων Συντονιστών Εκπαιδευτικού Έργου του Περιφερειακού Κέντρου Εκπαιδευτικού Σχεδιασμού (ΠΕ.Κ.Ε.Σ.) της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Δυτικής Ελλάδας

Δευτέρα, 10 Σεπτεμβρίου 2018 11:03

Μήνυμα προς τους εκπαιδευτικούς και βοηθητικό προσωπικό, Γονείς και Κηδεμόνες και μαθητές και μαθήτριες της Εκπαιδευτικής Περιφέρειας Δυτικής Ελλάδας για την έναρξη της Σχολικής Χρονιάς

Αγαπητοί εκπαιδευτικοί και βοηθητικό προσωπικό
Αγαπητοί Γονείς και Κηδεμόνες,
Αγαπητοί μαθητές και αγαπητές μαθήτριες της Εκπαιδευτικής Περιφέρειας Δυτικής Ελλάδας,
Σας εύχομαι ολόψυχα να έχετε μια δημιουργική και επιτυχημένη σχολική χρονιά με υγεία και δύναμη στο έργο σας. Με την ευκαιρία της έναρξης της νέας σχολικής χρονιάς σας καλώ όλους και όλες να αναλογιστούμε το τι πραγματικά επιδιώκουμε, ο καθένας από το μετερίζι του, όλοι όσοι ταχτήκαμε στα ιδεώδη της λαϊκής Παιδείας.
Γνωρίζουμε ότι ο αγώνας της γνώσης, που δίνει ο καθένας και η καθεμιά από εσάς στα σχολειά μας, είναι διαρκής και επίπονος. ...
Διαβάστε το πλήρες μήνυμα του Περιφερειακού Δ/ντή Εκπαίδευσης κ. Κωνσταντίνου Γιαννόπουλου σε εκπαιδευτικούς και βοηθητικό προσωπικό, γονείς και μαθητές/τριες για την έναρξη της σχολικής χρονιάς στο συνημμένο ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ.
Τετάρτη, 29 Αυγούστου 2018 13:44

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ υπ. αριθμ. ΣΟΧ 1/2018 για τη σύναψη ΣΥΜΒΑΣΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΟΡΙΣΜΕΝΟΥ ΧΡΟΝΟΥ (ΑΔΑ: ΩΡΕΚ4653ΠΣ-Μ9Π)

ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΑΙΤΗΣΗΣ: ΠΕΜΠΤΗ 30/8/2018 EΩΣ ΔΕΥΤΕΡΑ 10/9/2018