Εκδηλώσεις - Ημερίδες - Συνέδρια
Παρασκευή, 31 Μαρτίου 2017 12:57

Παγκόσμια ημέρα ενημέρωσης και ευαισθητοποίησης για τις Διαταραχές του Φάσματος του Αυτισμού

Στα πλαίσια του εορτασμού της Παγκόσμιας Ημέρας για τον Αυτισμό, η Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης Δυτικής Ελλάδας και η Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας συνδιοργανώνουν Ημερίδα με τίτλο « Διαταραχή Αυτιστικού Φάσματος: Ενημέρωση- Ευαισθητοποίηση» που θα πραγματοποιηθεί στο ΤΕΕ Δυτικής Ελλάδας, την Τετάρτη,5 Απριλίου 2017 και ώρες 17:00-19:45, σύμφωνα με το επισυναπτόμενο πρόγραμμα. Καλούνται οι Δ/ντές κι οι Προϊστάμενοι των σχολείων Π.Ε. και Δ.Ε. να ενημερώσουν τους εκπαιδευτικούς των σχολείων τους. Η μετακίνηση των συμμετεχόντων εκπαιδευτικών θα γίνει χωρίς δαπάνη για το Δημόσιο. Οι συμμετέχοντες θα παραλάβουν Βεβαιώσεις Συμμετοχής.
Παρασκευή, 24 Μαρτίου 2017 14:59

ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΥΤΙΣΜΟ-ΝΑΥΠΑΚΤΟΣ 2 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2017

Δευτέρα, 06 Μαρτίου 2017 11:41

Ημερίδες eTwinning για εκπαιδευτικούς Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπαίδευσης στην Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας: Πάτρα (8/3)

Οι θέσεις για τα workshops είναι περιορισμένες. Οι ενδιαφερόμενοι εκπαιδευτικοί θα πρέπει να υποβάλλουν ηλεκτρονικά συμμετοχή στη διεύθυνση: http://www.etwinning.gr/news/ambassadorsworkshops , επιλέγοντας την περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας και το workshop της επιλογής τους. Λεπτομέρειες στη σχετική εγκύκλιο.
Πέμπτη, 02 Μαρτίου 2017 10:19

ΗΜΕΡΙΔΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ ΛΥΚΕΙΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΠΑΤΡΩΝ