Εκδηλώσεις - Ημερίδες - Συνέδρια
Πέμπτη, 10 Μαΐου 2018 13:24

Ημερίδες eTwinning για εκπαιδευτικούς Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπαίδευσης στην Αιτωλοακαρνανία: Αγρίνιο, Ναύπακτος (Μάιος)

Οι θέσεις για τα workshops είναι περιορισμένες. Οι ενδιαφερόμενοι εκπαιδευτικοί θα πρέπει να υποβάλλουν ηλεκτρονικά συμμετοχή στη διεύθυνση: http://www.etwinning.gr/news/ambassadorsworkshops, επιλέγοντας την περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας και το workshop της επιλογής τους. Λεπτομέρειες στη σχετική εγκύκλιο.
Πέμπτη, 12 Απριλίου 2018 12:02

"Επιστημονική Ημερίδα Κατανοώντας και αντιμετωπίζοντας τον Σχολικό και τον Ψηφιακό Εκφοβισμό"

στο Συνεδριακό Κέντρο του Πανεπιστημίου Πατρών Τετάρτη, 25/4/2018
Συνδιοργάνωση / Co-organization
  • Παιδαγωγική Εταιρεία Ελλάδος, Παράρτημα Δυτικής Ελλάδας / Pedagogical Society of Greece, Annexe of Western Greece.
  • Περιφερειακή Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας & Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Ελλάδας / Regional Directorate of Primary and Secondary Education of Western Greece

Δείτε τo συνημμένo πρόγραμμα για περισσότερες πληροφορίες
Τρίτη, 13 Μαρτίου 2018 14:17

Ημερίδες eTwinning για εκπαιδευτικούς Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπαίδευσης στην Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας: Αγρίνιο, Ναύπακτος, Πάτρα, Πύργος, Ζαχάρω (Μάρτιος)

Παρασκευή, 12 Ιανουαρίου 2018 15:50

Ημερίδες eTwinning για εκπαιδευτικούς Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπαίδευσης στην Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας: 1ο Γυμνάσιο Πύργου (26/1)

Οι θέσεις για τα workshops είναι περιορισμένες. Οι ενδιαφερόμενοι εκπαιδευτικοί θα πρέπει να υποβάλλουν ηλεκτρονικά συμμετοχή στη διεύθυνση: http://www.etwinning.gr/news/ambassadorsworkshops , επιλέγοντας την περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας και το workshop της επιλογής τους. Λεπτομέρειες στη σχετική εγκύκλιο.
Πέμπτη, 21 Σεπτεμβρίου 2017 15:36

Πολιτιστικό Τριήμερο- Το ΕΑΠ στην πόλη

Εκ μέρους του Προέδρου του Ελληνικού Ανοικτού Πανεπιστημίου, Καθηγητή Βασίλη Καρδάση, και των μελών της Διοικούσας Επιτροπής σας διαβιβάζουμε την Πρόσκληση διεξαγωγής Τριήμερων Πολιτιστικών Εκδηλώσεων με αφορμή την έναρξη του νέου ακαδημαϊκού έτους.
Οι εκδηλώσεις θα πραγματοποιηθούν από 22 έως 24 Σεπτεμβρίου 2017 στις κεντρικές εγκαταστάσεις του ΕΑΠ . Επισυνάπτονται η Πρόσκληση και η Αφίσα-Πρόγραμμα των εκδηλώσεων.
Τετάρτη, 20 Σεπτεμβρίου 2017 12:22

Πρόσκληση σε εκδήλωση
«Ο ποιητής ΜΙΝΩΣ ΖΩΤΟΣ από το Νεοχώρι Μεσολογγίου»
Σάββατο, 23-09-2017,
Τρικούπειο Πολιτιστικό Κέντρο
Ι. Π. Μεσολογγίου, ώρα 7:30 μ.μ.

Η εκδήλωση αποτελεί μέρος του α΄ κύκλου δράσεων «Ποιητές του τόπου μας. Δημιουργική Ανάγνωση και Γραφή» και συνδιοργανώνεται από τις σχολικές συμβούλους κ. Χρυσούλα Σπυρέλη, κ. Ολυμπία Τσώλου και τη Δ/νση Δ/θμιας Εκπαίδευσης Αιτωλοακαρνανίας υπό την αιγίδα του Πνευματικού Κέντρου του Δήμου της Ι. Π. Μεσολογγίου.
Επισυνάπτεται η πρόσκληση στο συνημμένο αρχείο