Εκπαιδευτική Διημερίδα  «Παιδαγωγική και Διδακτική Συμπερίληψη Μαθητών Προσφύγων»

106

Για τη συμπερίληψη των μαθητών προσφύγων που ξεκινούν τη φοίτησή τους στα Δημοτικά Σχολεία  Λεχαινών, πραγματοποιείται Εκπαιδευτική Διημερίδα στο 2ο Δημοτικό Σχολείο Λεχαινών Ηλείας, στις 2 και 3 Νοεμβρίου 2019 με θέμα: «Παιδαγωγική και Διδακτική Συμπερίληψη Μαθητών Προσφύγων». Η Διημερίδα συνδιοργανώνεται από το 1ο και 2οΔημοτικά Σχολεία Λεχαινών, το Αυτοτελές Τμήμα Προσφύγων του Υ.ΠΑΙ.Θ., το Π.Ε.Κ.Ε.Σ. Δ. Ελλάδας και το Τμήμα Επιστημών της Εκπαίδευσης και Κοινωνικής Εργασίας του Πανεπιστημίου Πατρών και έχει τεθεί υπό την Αιγίδα του Δήμου Ανδραβίδας-Κυλλήνης. Ομιλητές θα είναι καθηγητές Πανεπιστημίου και εκπαιδευτικοί.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑτ

Συνημμένα Αρχεία: