Μήνυμα προς τους εκπαιδευτικούς και βοηθητικό προσωπικό, Γονείς και Κηδεμόνες και μαθητές και μαθήτριες της Εκπαιδευτικής Περιφέρειας Δυτικής Ελλάδας για την έναρξη της Σχολικής Χρονιάς

Αγαπητοί εκπαιδευτικοί και βοηθητικό προσωπικό
Αγαπητοί Γονείς και Κηδεμόνες,
Αγαπητοί μαθητές και αγαπητές μαθήτριες της Εκπαιδευτικής Περιφέρειας Δυτικής Ελλάδας,
Σας εύχομαι ολόψυχα να έχετε μια δημιουργική και επιτυχημένη σχολική χρονιά με υγεία και δύναμη στο έργο σας. Με την ευκαιρία της έναρξης της νέας σχολικής χρονιάς σας καλώ όλους και όλες να αναλογιστούμε το τι πραγματικά επιδιώκουμε, ο καθένας από το μετερίζι του, όλοι όσοι ταχτήκαμε στα ιδεώδη της λαϊκής Παιδείας.
Γνωρίζουμε ότι ο αγώνας της γνώσης, που δίνει ο καθένας και η καθεμιά από εσάς στα σχολειά μας, είναι διαρκής και επίπονος. …
Διαβάστε το πλήρες μήνυμα του Περιφερειακού Δ/ντή Εκπαίδευσης κ. Κωνσταντίνου Γιαννόπουλου σε εκπαιδευτικούς και βοηθητικό προσωπικό, γονείς και μαθητές/τριες για την έναρξη της σχολικής χρονιάς στο συνημμένο ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ.