Πρόσκληση εκπαιδευτικών για συμμετοχή ως συνοδών στο πρόγραμμα EUROSCOLA 2011 – 2012

23

Προσκαλούνται οι εκπαιδευτικοί των σχολείων από τα οποία, με την υπ. Αριθμ. πρωτ. Φ.11/ΚΔ/9742/14-11-2011 απόφαση του Περιφερειακού Διευθυντή ΠΕ και ΔΕ Εκπαίδευσης Δυτ. Ελλάδας, επιλέχθηκαν μαθητές για συμμετοχή στην ημερίδα EUROSCOLA που θα διεξαχθεί στο Στρασβούργο την 16η Δεκεμβρίου 2011 να δηλώσουν αν επιθυμούν να συμμετάσχουν ως συνοδοί καθηγητές στο πρόγραμμα EUROSCOLA 2011. Από τους αιτούντες με απόφαση του Περιφερειακού Διευθυντή ΠΕ και ΔΕ Εκπαίδευσης Δυτ. Ελλάδας θα επιλεγούν δύο (2) καθηγητές για να συμμετάσχουν ως συνοδοί καθηγητές στο πρόγραμμα EUROSCOLA 2011.
Διευκρινίζεται ότι οι συνοδοί καθηγητές θα πρέπει να έχουν πολύ καλή γνώση της Αγγλικής ή της Γαλλικής γλώσσας, που θα αποδεικνύεται με επικυρωμένο αντίγραφο πτυχίου γλωσσομάθειας. Θα προτιμούνται οι έχοντες πτυχίο ανώτερης βαθμίδας. Επίσης, δεν πρέπει να έχουν συμμετάσχει στο πρόγραμμα EUROSCOLA κατά το παρελθόν.
Ο Περιφερειακός Δ/ντής
Π/θμιας & Δ/θμιας Εκπ/σης Δυτ. Ελλάδας